konforlu hasta yatagi

Hasta Yatağı Konforu

Hasta Yatak Konforu

Hasta karyolası yatakta yatması gereken hastalar için özel olarak üretilmiş bir yatak türüdür. Hasta yatakları olarak da ifade edilen bu karyolalar hastanelerde veya sağlık tesislerinde çokça rastlanılır ancak artık evde yatarak yaşamını devam eden hastalar için de evde kullanım da yaygınlaşmaya başlamıştır. Hasta karyolaları dayanıklı, güvenli ve konforlu olmalıdır. Zira yatan hasta hareket yoksunluğu yaşadığından bu konfora ihtiyacı vardır.

Havalı yatak; yatalak hastalar için en önemli medikal ürünlerden biridir. Sürekli yatmak zorunda olan hastalar zaman içerisinde vücudunun bölgelerinde türlü yaralar ve enfeksiyonlarla da baş etmek zorunda kalır. Yatarak tedavi gören hastalar için havalı yataklar en büyük ihtiyaçtır. Havalı yataklarda şişirme motoru ve şişme yatak olmak üzere 2 parça vardır. Yatak yaraları cildin belirli bölgelerinde önce kızarıklıkla başlar sonra bu durum çok daha yoğunlaşıp yaraya dönüşür. Dokulardaki hücrelere besin ve oksijen ulaşmadığından bu durum devam ettikçe bölgedeki hücreler hızlı bir şekilde ölmeye başlar. Eğer hasta şeker hastası ise de bu durum çok daha vahim boyutlara ulaştırır. Bu tür tedavi gören hastalara havalı yataklar özellikle önerilir. Havalı yatakların kendi arasında çeşitleri de mevcuttur. Bunlar bulut tipi, boru tipi ve pozisyon aldıran tiplerden olanlardır.

hasta yatagi konforu

Yatak Yarası Nedir?

Yatak yarası; sürekli yatan hastada cildin belli bölümlerinde oluşabilen yara tipleridir. Öncelikle kızarıkla başlar. Sonra bu basınç devem ederse yaraya dönüşür bu da yatan hasta için acı verici bir durumdur.

Pozisyon Aldıran Havalı Yataklar

Yatan hastaya sağa ve sola dönme konusunda esneklik payı sağlayan yatak tipleridir. Hep aynı yöne yatan hastada oluşabilecek yara tipleri sıkıntı verir. Hasta sürekli bir biçimde pozisyon değiştirilerek sorun yaşaması engelletilir.

Bulut tipi havalı yataklar dilim şeklinde olduğundan havayı kanallardan alır. Bu kanallarda şişirme motoru tarafından yönetimi sağlanır. Bu sistemde bir sıradaki kanal şişirilirken diğeri söner böylelikle yatan hastada basınç değişir. Bu da kan akışının hızlanmasına sebep olur. Böylelikle dokularda herhangi bir ölme söz konusu olmayacaktır.

 • Yatan hastalarda oluşan yaraların telafisi çok güç olduğundan yatılan yatakta konfor aranması önemli bir detaydır.
 • Yatak tam gün kesintisiz çalışabilmelidir.
 • Yatalak hastalarda havalı yatakların önemi büyüktür, dolaşım bozukluğunu engeller
 • Medikal firmalardan rahatlıkla temin edilebilir.

Boru tipi olanlar ise havalı kanalları birbirine paraleldir. Sistem aynıdır, oluşturulan basınç sistemi yatak yaralarına engel mahiyetindedir. Havalı yataklar yatak içinde pozisyon alamayan hastalar için hatta bundan sonraki yaşamları yatakta geçecek hastalar için birebir dizayn olarak adlandırılabilir.

Yorum yap"Hasta Yatağı Konforu"

 1. Bilal İNCİ

  Yatak yaralarının tam olarak iyileşmesi ve iyileşme sürecini hızlandırmak için havalı yatak mı almak gerekiyor yoksa hasta yatağımı almak daha mantıklı? Siz hangisini önerirsiniz. Birde fiyatlandırmaları bilgi alabilirmiyiz

  • hasta@admin

   Merhabalar Bilal bey

   Yatak yaraları için mutlaka havalı yatak alınması gerekmektedir. Hasta yatağı hastalarımızın konforunu yani hareket kabiliyetini artırmaktadır.
   Havalı yataklar hastanın yattığı bölümde basınç dağıtma ve havalandırma sağlayarak yara oluşumunu engeller. İyi günler.

 2. Bünyamin TEZEL

  Sağlık çalışanı olarak belirteyim bu yataklardan bizim sağlık tesisimizde var. Ancak gün artık ilerledi tüm hastalar evlerine alıyorlar. Hem bakım hem de bakanlar için rahat bir kullanım sağlıyor. Yazı çok bilgi verici teşekkürler.

 3. Recep SAMUR

  Farklı bir firmadan geçen yıl karyola aldık ama hiç memnun değiliz. Videoları izledim üretimi siz yapıyorsanız acaba elimizdeki ni değiştirmek istesek fiyatlandırmada bir değişiklik olur mu? Bilgi verirmisiniz

 4. Ferhat SEFER

  Yatan hastalardaki yaralar için yatakların önemi büyük. Ancak benim merak ettiğim hangi türden hastalar için hangi motorlu yatakların seçilmesi gerektiği. Bu konularda da bilgi veren yazılar atarmısınız?

  • hasta@admin

   Merhabalar,
   Hastaların kiloları, hareket kabiliyetleri ve evde bakanların sağlık durumunu göre tavsiyelerimiz oluyor.
   9 ayrı modelimiz bulunmaktadır.

 5. Özgün Gizem ŞAYLAN

  Hastalar için tek önemli konfor ve yaşam yatak. Bu sebeple hasta yataklarının gelişmesi hastalarında hayatının kolaylaşmasını sağlıyor. Tebrik ediyoruz firma olarak sizleri. Ürünlerinizi inceledim gerçekten güzell

 6. Serhat Umut ÇETİNKAYA

  Yatan hastalardaki yaralar için en iyi çözüm tabiki hasta yatakları ancak bunun kiralama süreleri ve kullanım şartları konusunda bilgileri alabilmemiz mümkün mü? Firmanızı bir arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim. Aynı hasta yatağından kiralamak istiyoruz.

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Hasta yatakları ve havalı yataklar kiralama sadece İstanbulda yapılmaktadır,
   Aylık olarak kiralama yapılmaktadır.

 7. Nurşadiye ÖZGÜVEN

  Kiralama hizmetleri hakkında bilgi alabilirmiyim. Biz kardeşler olarak ortak bir kiralama hizmeti alacağız. Acaba belirli bir zaman içinde yatağın kurulumu ve nakliyesi konusunda bir kolaylık sağlanabilir mi? Mesela babam üç ay bende kalacak diğer 4 ay kardeşimde. Nakliye ve kurulum hitmetlerinde yardımcı olurmusunuz. İstanbul ilinde oturuyoruz.

  • hasta@admin

   Merhabalar Nurşide Hanım
   Tabi istediğiz gibi kiralama yapabilirsiniz, beğendiğiniz modeli firmamıza bildirdiğiniz takdirde, 1-2 saat içinde kurulum yapıyoruz.
   Hasta yatağı taransfer işlemini firmamız yapmaktadır, uzamn ekibimiz gelip yer adres değişikliğini sizlere sağlamaktadır.
   İyi günler.

 8. Fatma NURYAMAN

  Eskiden bu yatakları bulmak için millet yurt dışına sipariş veriyordu. Şükür ki artık sizin gibi girişimci firmalar sayesinde insanlarımız daha rahat ediyor.

 9. Fahri DENİZ

  Kurulum yapıldıktan sonra hastamızdan önce deneyeyim diye baktım. Bu kadar konforlu bir yatak ben ömrümde görmedim. Hasta yatağımız çok rahat ve harika bir üretim. Firmayı bu üretiminden dolayı tebrik ediyorum.

 10. Emine ÖZTÜRK

  Konfor hastalar için önemli ancak her hasta için konforlu diye öylesine yatak seçilmez. Bence doktora danışmak veya işin uzmanından yardım almak gerekiyor.

 11. Burak SIRMATEL

  Hasta yataklarınızın üretimini fabrika olarak mı imal ediyorsunuz? Yoksa üretim için imalathane gibi bir sisteminiz mi var

 12. Ali Nihat KANCA

  Arkadaşlar evde hasta bakmak zordur. Onların tüm dünyası yatakları bu sebeple konforu ve yaşam standardını en yüksek düzeye ulaştıran yatakları seçmenizi tavsiye ederim. My Ticaret sektör içinde bu alanda en iyi hizmeti veren firmalar arasında birinci sırada geliyor. Kendilerini şahsım adına ve hastamız adına binlerce teşekkürlere ve başarılara layık görüyorum. Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin.

Yorum yazın

error: