hasta karyolası

Hasta Yatağı

Hasta Karyolası ve Yatakları Ne İşe Yarıyor?
Hastanelerde çok sık karşımıza çıkmakta olan hasta karyolası ve hasta yatakları, her zaman hastaların rahat bir şekilde tedavi görmesi için uygundur. Havalı yataklarla döşenen hasta karyolaları her zaman hastaların uzun süreli de olsa kısa süreli de olsa rahat bir şekilde tedavi alması için tasarlanır.

Hastaların yatması gereken süreye göre seçilen yatak modellerinde en fazla tercih edilen modeller havalı yataklardır. Hastaların tedavi süresince çok daha rahat kalabilmesi ve yatak yaralarının oluşmaması için uygun tasarımlardır. Anti bakteriyel özelliğe de sahip olan hasta yatak ve karyolaları, kimi zaman manuel kimi zamanda otomatik olarak kullanılabilir. Ancak son dönemlerde en çok kullanılan modeller otomatik olan modellerdir.

Farklı Türde Hasta Karyola ve Hasta Yatakları
Hastaların arasında cinsiyet ve yaş ayrımı yapmaksızın herkes için kullanılabilen hasta yatakları, ahşap modellerden motorlu modellere, medikal modellerden demir modellere varana kadar pek çok farklı çeşide ayrılıyor. Bu nedenle en uygun tedavi yöntemleri için her zaman en uygun hasta yatak ve karyola modellerinin tercih edilmesine de özen gösteriliyor. Hasta yatak ve karyolalarının genel özellikleri şu şekildedir.

Yatakları havalı olduğu için, hastalarda yaralanma ve ağrı gibi sorunların oluşmasını engeller.
Otomatik olarak şekle girdiğinden ötürü, hastalar nasıl yatmak istiyorsa, karyolalar o şekli alabilir.
Kumanda ile çalışan yatakları, hastalar kendi isteklerine göre ayarlayabilirler.

hasta yatagi
Hasta Yatağı

Hasta Yatak ve Karyolaların Avantajları Nelerdir?
Hasta yatak ve karyolaları, gelişen teknolojiyle beraber sürekli olarak gelişmeye devam eder. Otomatik olarak daha fazla tercih edilmekte olan hasta yatakları ve karyola modelleri, hastaların her zaman rahat etmesine ve gelişmiş bir şekilde tedavi görmesine yardımcı olur. Karyolaların baş kısmı, orta kısmı ve ayakucu kısmı hareketli olduğundan dolayı, hastanın tedavi görürken yatması gereken şekillere rahatlıkla girmesini sağlar.

Hastayı oturur ya da yatar pozisyona sokabilmek için otomatik hasta yatak ve karyola modelleri kullanılır. Özellikle de hastanelerde ve kliniklerde en çok rastlanan modeller bu modellerdir ve tekerlekli olmalarıyla da her yere taşınabilir.

Yorum yazın

error: