hasta karyolası

Hasta Yatağı

Hasta Karyolası ve Yatakları Ne İşe Yarıyor?
Hastanelerde çok sık karşımıza çıkmakta olan hasta karyolası ve hasta yatakları, her zaman hastaların rahat bir şekilde tedavi görmesi için uygundur. Havalı yataklarla döşenen hasta karyolaları her zaman hastaların uzun süreli de olsa kısa süreli de olsa rahat bir şekilde tedavi alması için tasarlanır.

Hastaların yatması gereken süreye göre seçilen yatak modellerinde en fazla tercih edilen modeller havalı yataklardır. Hastaların tedavi süresince çok daha rahat kalabilmesi ve yatak yaralarının oluşmaması için uygun tasarımlardır. Anti bakteriyel özelliğe de sahip olan hasta yatak ve karyolaları, kimi zaman manuel kimi zamanda otomatik olarak kullanılabilir. Ancak son dönemlerde en çok kullanılan modeller otomatik olan modellerdir.

Farklı Türde Hasta Karyola ve Hasta Yatakları
Hastaların arasında cinsiyet ve yaş ayrımı yapmaksızın herkes için kullanılabilen hasta yatakları, ahşap modellerden motorlu modellere, medikal modellerden demir modellere varana kadar pek çok farklı çeşide ayrılıyor. Bu nedenle en uygun tedavi yöntemleri için her zaman en uygun hasta yatak ve karyola modellerinin tercih edilmesine de özen gösteriliyor. Hasta yatak ve karyolalarının genel özellikleri şu şekildedir.

Yatakları havalı olduğu için, hastalarda yaralanma ve ağrı gibi sorunların oluşmasını engeller.
Otomatik olarak şekle girdiğinden ötürü, hastalar nasıl yatmak istiyorsa, karyolalar o şekli alabilir.
Kumanda ile çalışan yatakları, hastalar kendi isteklerine göre ayarlayabilirler.

hasta yatagi
Hasta Yatağı

Hasta Yatak ve Karyolaların Avantajları Nelerdir?
Hasta yatak ve karyolaları, gelişen teknolojiyle beraber sürekli olarak gelişmeye devam eder. Otomatik olarak daha fazla tercih edilmekte olan hasta yatakları ve karyola modelleri, hastaların her zaman rahat etmesine ve gelişmiş bir şekilde tedavi görmesine yardımcı olur. Karyolaların baş kısmı, orta kısmı ve ayakucu kısmı hareketli olduğundan dolayı, hastanın tedavi görürken yatması gereken şekillere rahatlıkla girmesini sağlar.

Hastayı oturur ya da yatar pozisyona sokabilmek için otomatik hasta yatak ve karyola modelleri kullanılır. Özellikle de hastanelerde ve kliniklerde en çok rastlanan modeller bu modellerdir ve tekerlekli olmalarıyla da her yere taşınabilir.

Yorum yap"Hasta Yatağı"

 1. Şerif HIZMA

  Hasta yatakları ortalama kaç pozisyonda olabiliyor. Bel kısımlarının da oynadığını gördüm hastanelerde bu tarz yataklar daha mı iyi oluyor?

  • hasta@admin

   Merhaba
   Hasta yatağı hareketleri, hasta karyolasının motor sayısına göre değişmektedir.
   2 motorlu hasta yatağı; hastamızı oturtur pozisyona getirir ve ayakları kaldırır.
   3 motorlu hasta yatağı; hastamızı oturtur pozisyona getirir ve ayakları kaldırır, yatak platformunun yerden yüksekliğini sağlar.
   4 motorlu hasta yatağı; hastamızı oturtur pozisyona getirir ve ayakları kaldırır, yatak platformunun yerden yüksekliğini sağlar, aynı zamanda ayağa doğru kalkar gibi hareketi var. Bu şekilde bir çok özelliğe sahiptir.

 2. Bünyamin TEZEL

  Satışta olan ürünlerinizin garanti süreleri ne kadar? Fiyatların olduğu bir bilgilendirme alabilmemiz mümkün mü? kiralama süresi için bir koşul var mı?

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Satışta ürünlermizin garanti süresi 2 yıldır. Ürünlere firmamız bakmaktadır.
   Fiyatlarımız değişkenlik göstermektedir. İletişime geçerseniz satıştan arkadaşlar yardımcı olurlar.
   Hasta yatağı kiralama ise her hangi bir süre kısıtlamamız yoktur.
   İyi günler.

 3. Sami SAATÇİ

  Hasta yatakları için manuel olanlar mı yoksa otomatik olanlarmı daha kullanışlıdır? Uzun süreli yatan bir hastamız var hangisini almamızı tavsiye edersiniz?

  • hasta@admin

   Merhaba
   Tabiki motorlu hasta yatağı daha kullanışlı ve bizler 5-6 yıldır manuel hasta yatağı üretmiyoruz.
   İyi günler dileriz.

 4. Nur Banu GÖNÜLKIRMAZ

  Hasta yatakları son dönemlerde hızla artan bir trend oluşturdu diyebiiriz. Ancak firmalar önemli bu konuda. Biz yatağımızı sizden aldık ve son derece memnunuz. Başarılarınızı dilerim.

 5. Hande İrem ALSANCAK

  Hasta Yatakları konusunda birkaç sorum olacak.
  1. Kiralama hizmeti için her türlü yatak hizmette mi?
  2. Kiralama sonunda yine kurulum gibi nakliyeyi firma üstleniyor mu?
  3. Yatan hastalar için kiralama döneminde yatak değişikliği yapabiliyor muyuz?
  bu sorularıma mail atarmısınız

  • hasta@admin

   Merhaba Hande İrem Hanım
   1. hayır hk20, hk40, hk50, hk60, hk70 modellerimiz hasta yatağı kiralama yapılabilinmektedir.
   2. Hasta yatağı kiralama hizmetinde kurulum ve geri alımlarında ücret talep etmiyoruz, ücretsiz kurulum sağlıyoruz.
   3. Yatak değişikliği yapılmakta ama belirli bir ücret talep edilmektedir.
   İyi günler.

 6. Cansu TOPCU

  Hasta karyolaları için son sistem ürünler geliştirildi. Bunu ülkemizde de görmek çok güzel. Üretimci olmanız ayrı bir güzellik katıyor. Başarılar

 7. Çağla ŞAFAK

  Bir sağlıkçı olarak bilgilendirme bölümleriniz devamlı takip ediyorum. Hasta yataklarının seçimlerinde önemli olan hastaların tedavi şekillerine göre yapılacak seçim önceliklidir. Bu konulardaki bilgilendirmeleriniz çok iyi.

Yorum yazın

error: