Hasta Yatağına Devlet Yardımı yeni

Hasta Yatağına Devlet Yardımı

Hasta Yatağına Devlet Yardımı

Hasta yatağı almak isteyenler gerekli şartları sağlamaları ve gerekli belgeleri edinmeleri durumunda devletten yardım alabilmektedirler. Hasta yatağının ücreti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca diğer ihtiyaç duyulan sağlık malzemeleri için de devletten destek talep edilebilmektedir. Hasta yatakları 2 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere çeşit çeşittir. 100 kilogram ve üzerinde olan hastalarımızın özel ölçülerle yapılmış hasta yataklarımızı incelemeleri gerekmektedir. Kullanışlı olduğu kadar ürünlerimizin fiyatları da uygundur. Bunun için Whatsapp iletişim numaramız aracılığı ile iletişime geçerek gerekli bilgi alınabilmektedir.

Hasta Yataklarının Önemi Nedir?

Hasta yatakları sayesinde hastaların hastalık süreçleri boyunca ihtiyaç duydukları ortopediyi ve konforu elde edebilmeleri mümkün olmaktadır. Hastanın ihtiyaç duyduğu tedaviye göre hasta yatakları değişiklik göstermektedir. Farklı özelliklere sahip olan bu yataklardan hangisine ihtiyaç duyulduğunu ise hastanın doktorundan öğrenmesi gerekmektedir. Uzun süre yatacak olan hastalarımızın kan akışı ve ayak şişmelerine karşı avantajlı olabilmeleri için hasta yataklarını uygun pozisyona ayarlayabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca müşteri temsilcilerimiz de bu konu ile ilgili iletişim sağlamaktadır. Hasta kadar hasta yakınının da rahat etmesini sağlamaktadır. Hastaların ise bu konuda en çok merak ettiği soru, devletin hasta yataklarını karşılayıp karşılamadığıdır.

Hasta Yatağının Ücretini Devlet Karşılar Mı?

Hasta yatağı devlet karşılıyor mu sorusuna cevap vermek gerekir ise; karşılamaktadır. Ancak bunun için hastanın durumuna bakmaktadır. Hastaneden sağlık raporunun alınması ve bu rapor ile beraber reçetenin SGK İl Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir. Tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan bir rapor olması gerekmektedir. Devlet hastanesinden alınmayan raporlar geçerli olmamaktadır. Hasta bakımının daha rahat gerçekleştirilebilmesi ve hastalık döneminde hastanın ekstra bir maddi külfet altına girmemesi için bu destek verilmektedir. Devlet uzun süre boyunca yatakta tedavi görmesi gerekecek olanlara bu desteği vermektedir. Hasta yatakları kişilerin belirttikleri adreslere gönderilmektedir. Firmamızın hasta yatağı seti içerisinde; karyola kasası, medikal sünger, alez ve serum aksısı bulunmaktadır. Sipariş vermek isteyenlerin 0535 588 88 88 numaralı telefonu araması gerekmektedir. İstanbul içerisinde ikamet etmesi durumunda aynı gün içerisinde, 1-2 saatte kurulum tamamlanmaktadır.

Paylaş:

Yorum yazın

error: