havalı hasta yatağı

Havalı Hasta Yatağı Modelleri (Havalı Hasta Yatağı)

Hasta yataklarının farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunun nedeni ise hastalıkların durumuna bağlı olarak farklı yatak tiplerine ihtiyaç duyulmasıdır. Bu yatak çeşitlerinden bir tanesi de havalı yataklardır. Havalı yataklar hastaların kan dolaşımını etkin olarak sağlayan yatak modelleri olarak bilinmektedir. Havalı hasta yatağı modelleri hastaların kan dolaşımlarının düzenli halini korumasını sağlamaktadır. Bazı hastalar yatış pozisyonunda kaldığında vücudun bazı bölümlerine kan gitmemektedir. Dolayısıyla da bu bölümlerde yer alan hücrelerin bir kısmı ölmektedir. Bu durum çok ciddi bir zafiyet oluşturmakta ve hastaların tedavi süreçleri bundan dolayı olumsuz etkilenmektedir. Havalı yatakların tedavi etme özelliği bulunmamasına rağmen tedavi sürecini olumlu etkileme gibi bir özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla da hastaların bu yatakları kullanmaları son derece önemlidir.

havalı hasta yatağı modelleriHavalı Hasta Yatağı Modelleri ve Yatakların Sağladığı Faydalar

Havalı hasta yatağı modelleri normal havalı yataklardan çok farklıdır. Bundan dolayı bunların birbirine karıştırılmaması gerekmektedir. Bu yataklar kan dolaşımını sağlamak için farklı şekilde tasarlanmıştır. Bunlar genel olarak üç farklı modelden oluşmaktadır. Söz konusu modellerin ilkinde yatakların bir tarafı basınç ile dolarken diğer tarafı ise sönmektedir. Dolayısıyla bu özellik hastaların kan dolaşımlarının sağlanmasında son derece etkilidir. Bu hareketler hastaların ciltlerinde çift taraflı hava akışı sağlamakta ve bu da kan akışına etki etmektedir. Bunun dışındaki bir diğer modelde ise ürünler pozisyonlara bağlı olarak hava yatakları oluşmasını sağlamaktadır. Bu model çok fazla seçeneğe sahiptir ve bundan dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca diğer ürünlere göre nispeten biraz daha pahalıdır. Bu modeldeki yataklar hastaların hareketlerine bağlı olarak cildine en uygun olan hava akımını oluşturmakta ve bu da sağlıklı bir şekilde kan akışını desteklemektedir.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri ve Boru Tipi Yataklar

Havalı hasta yatağı modelleri arasındaki bir diğer seçenek ise boru tipi olarak adlandırılan modellerdir. Adından da anlaşılacağı gibi bu modellerde yatakların altında hava kanalları bulunmaktadır. Hava kanalları sayesinde hastaların cildi sürekli kuru kalmakta ve aynı zamanda da kan akışını etkin olarak sağlamaktadır.

Yorum yazın

error: