Havalı Hasta Yatağı Özellikleri 2019

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Hayatının büyük bir bölümünü veya bir kısmını yatakta geçirmek zorunda olan kişiler için yeni bir alternatif olan havalı yatak hastaların sürekli yatmaya bağlı olarak vücutlarında oluşan yarların engellenmesinde oldukça etkilidir. Günümüzde çok sayıda hasta yatağı çeşidi bulunmaktadır. Özellikle fazla kilolu hastaların bası yara sorunlarının ortadan kaldırılması adına bu yatakların tercih edilmesi gerekmektedir.

Havalı yataklar motorlu yatak sistemine sahip özel hasta yataklarıdır. Havalı yataklar hastaların yattığı sırada basıncın en aza indirilerek yara oluşumunu engellenmesine yardımcı olmaktadır. https://hastayataklari.com/ adresi üzerinden yeni nesil üretim teknolojisine sahip hasta yatakları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı İle Çeşitleri Nelerdir?

Hasta konforu ve sağlığının korunması adına geliştirilen havalı yataklar, farklı tip özelliklerle ile üretilmektedir. Havalı hasta yatağı özellikle kilolu hastaların yatmaya bağlı olarak bazı bölgelerde yaralara sahip olmasının önüne geçmektedir. Başlıca havalı hasta yatağı çeşitleri arasında:

  • Bakla Tipi Havalı Yatak: Baklava dilimi şeklinde yatak deseni ile hava kanalları ideal şekilde oluşturulmuştur.
  • Boru Tipli Havalı Yatak: A + B, A + B + C olmak üzere farklı tür modelleri bulunmaktadır. 4. Seviye yatak yaraları için bile etkili olan bu ürün en gelişmiş yatak sistemlerinden biridir.
  • Pozisyon Aldıran Havalı Yatak: Hastalar bu yatak sayesinde farklı yönlerde sürekli olarak kendiliğinden pozisyon alır. Düzenli aralıklarla hastalar refakatçi desteği olmadan hasta kendiliğinden rahatça hareket ettirilir.

Havalı yatak modelleri büyük ölçüde hasta konforunu ve sağlığını korumaktadır.

Havalı Yatak Kullanımı ve Fiyatları

Havalı yatakların kullanımı oldukça basittir. Hastanın vücut şeklini kolayca alabilen bu yataklar ekstra çabaya gerek kalmadan hastanın yatak yaralarından kurtulmasını sağlar. Havalı yataklar genellikle iki parça olarak satılmaktadır. Yatağı şişirmek için gerekli sistem ve yatağın kendisi olarak iki parçaya sahip olan yataklar, elektrikli motorları ile hastanın kilosuna ve fiziksel özelliklerine göre ayarlanabilmektedir. Havalı yatak çeşitlerine göre kullanım özellikleri de değişiklik göstermektedir. Hasta yatakları fiyatları söz konusu havalı yatakların modellerine göre ve üretici firma özelinde değişiklik göstermektedir.

Paylaş:

Yorum yazın

error: