oksijen cihazı

Oksijen Konsantratörü

Oksijen Konsantratörü İle Solunum Desteği Nedir?

Oksijen konsantratörü, doğal yollarla vücuda gerekli oksijeni alamayan hastalarda dışarıdan oksijen desteği sağlayan tıbbi bir cihazdır. Özellikle akciğer hastalarında vücuda yeterli oksijen alınamadığından dışarıdan oksijen takviyesi gerekir. Hastanelerde oksijen tüpü ile hastaya oksijen desteği sağlanır. Fakat akciğer hastaları sürekli oksijene bağlı yaşamaları gerektiğinden evde hatta uykuda oksijen desteği ile yaşamlarını sürdürürler. Oksijen tüpünün sürekli kullanımı zor ve pahalı olduğundan oksijen konsantratörü bu hastalar için kolaylık sağlamaktadır. Oksijen konsantratörü ortamın havasını alıp moleküler eleklerden geçirerek hastaya gerekli sağlıklı oksijeni sağlar. Havada bulunan  zararlı maddeleri, bakterileri ve tozları filtreden geçirerek temizler. Temizlenen havayı nemlendirerek hasta için sağlıklı hale getirir. Hasta için sürekli oksijen üreten kullanımı pratik ve kolay bir cihazdır.

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörü Kullanımı!
Koah hastalığı zehirli gazlara ve dumana sürekli maruz kalan kişilerde ortaya çıkan bir akciğer hastalığıdır. Özellikle uzun yıllar sigara içen 50 yaş üstü erkeklerde daha çok görülen bir hastalıktır. Koah hastaları hastalık ilerledikçe nefes alamaz duruma gelirler. Bu hastaların vücuda yeterli oksijeni alabilmeleri için dışarıdan oksijen desteği gerekli olur. Uzmanlar koah hastalarının günde 19 saat oksijene bağlı kalmaları hayat kalitesini yükseltir ve yaşamlarını uzatır diyor. Bu durumda koah hastaları gece uykuda bile oksijene bağlı yaşamaları gerekir. Oksijen tüpü taşınması ve kullanımı zor olduğundan bu hastalar için zor bir destek olacaktır. Oksijen konsantratörü koah hastalarının sürekli oksijene bağlı kalabilmeleri için kolay kullanımı ile iyi bir destek olacaktır. Oksijen konsantratörü ile hasta sürekli sağlıklı oksijen alarak hayata bağlanır.

Oksijen Konsantratörü Koah Hastalarına Nefes Oluyor?
Oksijen konsantratörü küçük ve kolay taşınabilir pratik bir cihaz olduğundan sürekli oksijene bağlı yaşaması gereken koah hastaları için tıpkı kolları bacakları gibi artık vücutlarının bir parçası olmaktadır. Taşınabilir özelliği ile her gittikleri yere oksijen konsantratörü ile giderek sürekli sağlıklı oksijeni alabilmektedirler. Oksijen konsantratöründe filtrelenen hava oksijen maskesi, kateteri veya kanülü ile hastaya ulaştırılır. Hastanın daha rahat hareket edebilmesi, rahat yemek yiyip konuşabilmesi açısından oksijen maskesi yerine oksijen kanülü tercih edilmektedir. Oksijen kanülü hastaya gerekli oksijeni burundan yumuşak bir hortum ile sağlar. Oksijen kanülü 15 metre uzunluğunda hortumu ile hastaya hareket kolaylığı sağlar.

Oksijen Konsantratörü Nasıl Kullanılır ve Ne İşe Yarar?
 Oksijen konsantratörü oksijen eksikliği yaşayan hastalar için sürekli sağlıklı oksijen üreten tıbbi bir cihazdır. Vücuda gerekli oksijeni akciğerler sağlamaktadır. Akciğer hastalıklarında akciğerler görevini yapamadığından vücut oksijensiz kalır. Tüm canlıların yaşayabilmesi için mutlaka oksijen almaları gerekir. Vücut uzun süre oksijensiz yaşayamaz ve ölür. Bu sebeple akciğerlerin görev yapamadığı ve vücudun oksijensiz kaldığı hastalarda oksijen konsantratörü akciğerlerin görevini yaparak vücuda gerekli oksijeni sağlar. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler filtrelerden geçirip temizler ve nemlendirir. Böylece insan vücuduna gerekli oksijeni üretir. Akciğer hastaları burun kanülü ya da oksijen maskesi ile oksijen konsantratöründe üretilen sağlıklı oksijeni alarak hayata bağlanır.

Akciğer Hastalarında Oksijen Konsantratörü Nasıl Kullanılır?
Akciğer hastalarında akciğerler vücuda gerekli oksijeni sağlayamadığından dışarıdan oksijen desteği ile hayatın devamlılığı sağlanır. Oksijen konsantratörü oksijen tüpüne göre kullanımı daha kolay bir oksijen desteğidir. Oksijen tüpü hastane ortamında kullanılabilirken evde kullanımı çok zahmetli olan bir cihazdır. Üstelik oksijen tüpünün içindeki oksijen bittikçe değiştirilmesi gerekir. Çok ağır olduğundan değişimi ve ev içinde kullanımı çok zor olmaktadır. Oysa oksijen konsantratörü çanta büyüklüğünde hafif bir cihazdır. Elektrikli bir makine olan oksijen konsantratörü her an sağlıklı oksijen üretebilir. Hasta oksijen desteğine gerek duyduğunda pirize takıp çalıştırdığı anda sağlıklı oksijene ulaşabilir. Burun kanülü ile hastaya cihazın ürettiği oksijen bağlanarak vücuduna gerekli oksijeni alması sağlanır.

Oksijen Konsantratörü İle Sürekli Sağlıklı Oksijen!
Oksijen konsantratörünün en büyük özelliği hiç bir işleme gerek kalmaksızın sürekli oksijen sağlamasıdır. Oksijen tüpü gibi oksijen desteği sağlayan cihazlar oksijeni bittikçe değişim gerektirirken oksijen konsantratörü oksijeni kendisi ürettiğinden sürekli oksijen sağlamaktadır. Akciğer hastalarının akciğerleri vücuda gerekli oksijeni sağlayamadığından sürekli dışarıdan oksijen desteğine ihtiyaçları vardır. Bu sebeple oksijen konsantratörü bu hastalar için çok önemlidir. Sürekli olarak oksijen desteği alabilen akciğer hastalarının yaşam kalitesi artar ve daha sağlıklı olurlar. Dışarıdan oksijen desteğini ne kadar uzun saatler alırlarsa hayatları da o kadar uzun olur. Uzman doktorlar akciğer hastalarının her gün 19 saat oksijen desteği almaları gerektiğini açıklamaktadır.

Yorum yap"Oksijen Konsantratörü"

 1. Adem ŞEKER

  Çocuğumda astım problemi var. Belirli sürelerde hava alması gerekiyor. Eczanelerde satılan geçici havalandırma yerine bu tür bir ürün almayı hedefliyoruz. Bize tavsiye edeceğiniz oksijen ürünü için hangisini tavsiye edersiniz.

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Oksijen konsantratörü almak için öncelikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Oksijen cihazı saf oksijen üretir ve vücudun oksijen eksikliğini giderir, astım, buranşit, koha ve kanser gibi akciğer hastaların kullandırğı oksijen konsantratörüdür. İyi günler.

 2. Mevlüt İÇEN

  Oksijen konsantratörü eve kadar getirilip kuruluyor mu? Yoksa sadece İstanbul içimi kurulum hizmeti veriyorsunuz?

  • hasta@admin

   Merhabalar

   Evet, İstanbul geneline oksijen konsantratörü kurlumu yapmaktayız, aynı zamanda oksijen konsantratörü kiralama hizmetimizde bulunmkatadır.
   İstanbul dışı maalesef kurulum yapmıyoruz, Kargo ile gönderim sağlıyoruz. İyi günler.

 3. Solmaz GÜNAYDIN

  Oksijen makinelerinizin ağırlığı ne kadar? Seyahat esnasında yanımızda taşıyabilirmiyiz? Ürettiğiniz modeller hakkında net bilgi nereden alabiliriz?

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Ev tipi olanlar;
   Çin marka 20 kg
   Yerli marka 17,50 kg
   Amerikan olan 13,50 kg
   Taşıanbilir oksijen konsantratörü; 2,50 kg
   İyi günler dileriz.

 4. Semiha KOŞAR

  Doktorumuzun bize bunu tavsiye etti ancak oksijen tüpü diye tutturdu babam. Bir türlü kendisine makinelerin daha gelişmiş olduğunu anlatmaya çalıştım. Acaba oksijen konsantratörü ile oksijen tüpü dediği olay farklı mı bizmi karıştırıyoruz

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Öncelikle geçmiş olsun, Oksijen konsantratörü, oksijen tüpünün sağladığı oksijen gazını sağlamaktadır. Oksijen tüpleri kullanımınıza bağlı olarak biter ve dolum gerektirir, oksijen cihazları ise dolum gerektirmez, ortamdan aldığı havayı saf oksijene cevirir ve hastamıza verir, oksijen konsantratörü kiralama seçeneğini deneyip babanıza deneyebilirsiniz. İyi günler.

 5. Levent SAKAR

  Oksijen konsantratörünün garanti kapsamını ve süresini belirtirmisiniz? Hangi şartlarda garanti kapsamından çıkıyor.

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Garantisi 2 yıldır, sıvı dükme yada kırma haricinde garanti kapsamındadır.
   Kitapçığında detaylı bilgi verilmektedir, ve gelen arkadaşlar sizlere detaylı bilgi veriyorlar.
   İyi günler.

 6. Mehmet EMİNCAN

  Oksijen solunum desteği makinemiz teslim yapıldı. Kitapçığında tüm detaylar yazıyor. Kurulumu zaten basit. İşçilik harika.

 7. Fulya AKGÜL

  Kısa süreli kullanım için kiralama hizmetiniz var mı acaba? Doktorumuz belirli bir süre kullanmamızı tavsiye ediyor. Hergün hastaneye gidip gelmektense kiralama uygun ise almayı istiyoruz.

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Oksijen konsantratörü kiralama, 2 haftalık yada aylık olarak kiralama yapabilirsiniz.
   İyi günler.

 8. Meryem ABLAZ

  Bu tür ürünleri çok araştırırdım. Hastalık sonrası internette gezinirken buldum. Videolarda zaten ürünler net olarak görülüyor. Teslimatta çok beklemeden hemen yapıldı. Kalitesine diyecek tek kelime yok. Harika ve bu fiyata en uygun cihaz diyebilirim.

 9. Emin KOZ

  Oksijen konsantratörü satın alınması gereken bir ürün bence. Her eve zamanı gelince lazım olur diye düşünüyorum. Kiralama yerine satın almak daha mantıklı geliyor bana. Siz ne dersiniz

 10. Cansu GÜRCAN

  Oksijen cihazları artık günden güne gelişiyor. Saf oksijen üretenden tutan hava veren birçok farklı seçenek var.

Yorum yazın

error: