yaşlı bakımı

Yaşlı Bakımı

Yaşlı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler (Yaşlı Bakımı)

Yaşlıların bakımı özen isteyen bir işlemdir ve doğru bir şekilde yapılmaz ise ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı da yaşlı bakmakta olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Yaşlı bakımında dikkat edilmesi gerekenler kişilerin durumuna göre farklılık gösterse de bazı genel kurallar da bulunmaktadır. Dolayısıyla da yaşlılara bakan kişiler bu hususlara dikkat ettiklerinde yaptıkları iş çok daha kaliteli olacak ve yaşlılar da daha fazla rahat edecektir. Dikkat edilmesi gereken hususların başında yaşlılar için gerekli ortamın hazırlanması gelmektedir. Bu kapsamda yaşlıların yaşamış oldukları alanların tamamının yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Onlar için risk oluşturan eşyalar ya ortadan kaldırılmalı ya da farklı bir şekilde ayarlamalar yaparak bu risk yok edilmelidir.

yaşlı hasta bakımıYaşlı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Yataklar

Yaşlı bakımında dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan ortam hazırlama konusu son derece önemlidir. Özellikle yaşlıların kullandıkları yatakların özenli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Yaşlıların durumuna göre normal yatakların dışında özel olarak tasarlanan karyola ve yatakların tercih edilmesi insanların çok daha rahat etmesini sağlamaktadır. Bu yataklardan bazıları motorlu olup tek bir tuşa basılarak farklı pozisyonlar alabilmektedir. Dolayısıyla da yaşlılar yataklarında yemek yeme, oturma ve kitap okuma gibi farklı eylemleri rahatlıkla yapabilmektedir. Bu yatakların temel özellikleri hastaları ve yaşlıları rahat ettirme üzerine olduğu için bunu kullanan yaşlıların yaşam kaliteleri ciddi şekilde artmaktadır.

Yaşlı Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Riskli Ortamlar

Yaşlı bakımında dikkat edilmesi gerekenler arasındaki bir başka önemli husus ise zemin ayarlamasıyla ilgilidir. Yaşlılar normal insanlar kadar iyi yürüyememekte ve buna bağlı olarak da zeminden çok daha fazla etkilenmektedir. Dolayısıyla da insanlar risk oluşturabilecek olan zeminlerde düzenlemeler yapması ve yaşlılar için bunların risk oluşturmayacak seviyeye getirilmesi gerekmektedir. Aksi durumda olası bir kaza yaşlıların ciddi şekilde yaralanmasına neden olacaktır ki bu da oldukça olumsuz bir durum olarak dikkat çekmektedir. Bunların dışında yaşlıların önemli bir kısmı sürekli ilaç kullanmak durumundadır. İlaç kullanımı esnasında meydana gelecek yanlışlıklar için de önlem alınması gerekmektedir.

Yorum yap"Yaşlı Bakımı"

 1. Müzeyyen TAŞ

  Yaşlı dedem için hasta yatağı almıştı babam uzun zaman oldu ancak artık yenilemek istiyoruz. Acaba siz de yataklarınız için eskiyi getir yeniyi götür gibi kampanyalar var mı? Hasta yatakları için özel bir uygulamanız olacak mı?

 2. Orhan CANTÜRK

  Yaşlı bir hastamız var. Bakım için evde hizmet veriyoruz. Yatakların kiralanma sistemi hakkında bilgi alabilirmiyiz. Ortalama 6 ay kadar bizde kalacak.

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Ürünlerimizi kiralama yaptığınızda her hangi bir sınırlama, ön ödeme, deposito istemiyruz.
   İstanbul geneline 1-2 saat içinde kurulum yapıyoruz.
   Hasta yatağı kiralama, havalı yatak kiralama, hasta yemek masası kiralama, tekerlekli sandalye kiralama, oksijen konsantratörü kiralama gibi bir çok ürün kiralama yapmakatayız.

 3. Bülent GÜNGÖR

  Yaşlı hastalar için alınması gereken havalı yatak seçeneğini neye göre belirlememiz gerekiyor. Babamda titreme var ve devamlı yatar vaziyette. Sırtlarında yaralar oluştu temizliyoruz ancak yattığı için hastalık devam ediyor. seçimleirmizi doktora sorarak mı yapsak

  • hasta@admin

   Merhabalar Bülent bey
   Babanız kilo ve hareket kabiliyetini öğrenip bizleri ararsanız daha fazla detay ve öneride bulunuruz.
   Doktorunuza sormanıza gerek yok ama isterseniz sorun.
   Normal şartlarda yara olmadan alınması gerekiyor, ama yinede daha geç olmadan hızlı bir şekilde havalı yatak alınız.
   Geçmiş olsun iyi günler.

 4. Damla NURDOLU

  Doktor tavsiyesi ile sizlere yazıyorum. Havalı yatak ihtiyacımız var. Firmanızı çok tavsiye ettiler. Acaba Bursa’ya kargo ne kadar da gelir. Siparişleri kaç gün içinde teslim edersiniz

  • hasta@admin

   Merhabalar
   Kargo ile gönderim yapmakatyız, sipariş verdiğiniz gün kargolanır ve 1 gün sonra sizlerde olur.
   Geçmiş olsun iyi günler.

 5. Başak ALPAS

  Yaşlıların bakımı için bu tür havalı yataklar çok iyi oluyor. Genellikle yatan hastaların yaraları olmasın yatak yarası bulunmasın diye doktorlar tavsiye ediyor.

Yorum yazın

error: